G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – susitikimas su fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi
.jpg)
Rugsėjo 9 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, geriausiu Lietuvos portretistu tituluojamu fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi. Renginyje „Fotografija, pakvietusi Žodį“ menininkas prisistatys naujame amplua – pateiks savo tekstus, o kartu supažindins su savo darbų lobynu – naujausiomis ir brandžiausiomis ankstesnio meto fotografijomis.
A. Aleksandravičius pribloškia savo kūrybos gausa ir verte. Visi, kurie bent kiek domisi fotografija, žino šio iškilaus menininko fotokūrinius, tačiau jis pirmąkart skaitys savo eseistikos ir poezijos tekstus, kurie netęsia fotografijų erdvės, o gyvena atskirai kaip savarankiška kūrybos forma.
„Šiame menininke visada budi žodžio šauksmas. Nes tiek fotografijos, tiek žodžio prigimtinis vardiklis – bendras. Tai kyla iš geismo pamatyti ir atsiverti. Menininko nuostaba virsta vaizdu ir žodžiu“, – sako bibliotekos renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė.
A. Aleksandravičius gimė 1960 m. Klaipėdoje, nuo 1984 m. iki 2007 m. gyveno Panevėžyje, kuriame ir pradėjo domėtis fotografija. Pastaruosius 14 metų gyvena Vilniuje.
Menininkas Lietuvoje ir užsienyje surengė per du šimtus personalinių parodų, yra daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas, keliolikos personalinių fotoalbumų autorius.
1996 m. suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografo menininko vardas. 2002 m. A. Aleksandravičiui paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos premija už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis. 2003 m. paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus. 2003 m. suteiktas labiausiai nusipelniusio panevėžiečio kultūros srityje garbės vardas. 2003 m. konkurse „FUJIFILM Euro Press“ 2003 pripažintas geriausiu Europos portretistu, 2011 m. pripažintas geriausiu Baltijos šalių portretistu. Tarptautinių fotografijų parodų Grand Prix keturiskart laimėtojas. Keturiskart Lietuvos spaudos fotografijos Auksinio kadro konkurso nugalėtojas.
2007 m. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus A. Aleksandravičių apdovanojo ordino Už nuopelnus Lietuvai medaliu. 2008 m. apdovanotas Nyderlandų Orange-Nassau Riterio kavalieriaus ordinu. 2009 m. pelnė Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40-mečio aukso medalį, o po metų – Aukso žvaigždę (Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra).
2011 m. A. Aleksandravičiui paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2012 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo medalis už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, tais pačiais metais suteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės nario vardas. 2013 m. įteikta Balio Buračo fotografijos meno premija, 2014 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. 2019 m. apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XII“ renginys, kurį remia Lietuvos kultūros rėmimo fondas ir Panevėžio miesto savivaldybė.
G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos inf.











.gif)




.png)
.jpg)





















.jpg)

.jpg)
.png)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

.png)


.png)