Panevėžys atsinaujina!Architektūrinės idėjos – Senvagei ir Skaistakalnio parkui atgyti

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė architektūrinių idėjų konkursą Senvagei ir Skaistakalnio parkui su J. Čerkeso-Besparnio sodyba kompleksiškai sutvarkyti.
„Naujuoju ES investicijų laikotarpiu užsibrėžėme tikslą ne tik pakeisti miesto architektūrinį, urbanistinį veidą, tačiau ir naudoti šiuolaikiškus, pažangius projektų inicijavimo bei valdymo metodus. Manome, jog svarbiausi Panevėžio architektūriniai projektai turi būti ne tik minimi kaip teigiami ES investicijų pavyzdžiai, bet ir atrenkami geriausios architektūrinės idėjos pagrindu. Į šį procesą norime įtraukti kuo daugiau Lietuvos ir užsienio profesionalų. Tai ypač svarbu ir todėl, kad Senvagė su Skaistakalniu – mūsų miesto vizitinė kortelė“, - sako meras Rytis Račkauskas.
Šalies architektai kviečiami teikti idėjas, kaip galima būtų atnaujinti ir atgaivinti apie 42 ha teritoriją, kad ji būtų estetiškai vientisa. Tvarkant Skaistakalnio parką, būtų atnaujinama ir įvairioms šiuolaikinėms reikmėms pritaikoma J. Čerkeso-Besparnio sodyba.
Projektų vertinimo kriterijai: urbanistinių ir architektūrinių sprendinių kokybė, daugiafunkciškumas ir racionalumas, mažosios architektūros elementų estetika, želdinių formavimo įvairovė.
Konkurso laimėtojams bus išmokėtos piniginės premijos.
Išrinkus geriausios idėjos autorių, pagal ją bus rengiami techniniai projektai, o vėliau – realizuojami sutvarkant Senvagę ir Skaistakalnio parką su J. Čerkeso-Besparnio sodyba. Tam bus naudojamos ES investicijos. Senvagę numatyta atnaujinti už 2,8 mln. Eur, Skaistakalnio parką – 1,8 mln. Eur, J. Čerkeso-Besparnio sodybą – irgi 1,8 mln. Eur.
Daugiau informacijos – www.panevezys.lt – Viešieji pirkimai – Projektų konkursai.
Komunikacijos skyrius











.gif)




.png)
.jpg)





















.jpg)

.jpg)
.png)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

.png)


.png)
