Didžiuojamės Metų panevėžiečiais

Gruodžio 18 d. 18 val. Bendruomenių rūmuose vyks bene iškilmingiausias metų renginys – pasveikinsime ir pagerbsime 2019-ųjų Metų panevėžiečius.
Pristatome visą penketuką.
Panevėžio vyskupas J. E. LINAS VODOPJANOVAS OFM – už ganytojišką veiklą
Genadijus Vodopjanovas gimė 1973 m. Neringoje. 1996 m. rugpjūčio 15 d. davė amžinuosius pranciškonų vienuolio įžadus, pasirinkdamas Lino vardą. 2000 m. pašventintas kunigu. Dirbo Kretingoje, Šiauliuose. 2012 m. popiežius Benediktas XVI tėvą L. Vodopjanovą paskyrė Telšių vyskupijos vyskupu augziliaru, tad buvo konsekruotas vyskupu ir paskirtas Telšių vyskupo generalvikaru, 2015 m. – vyskupu, atsakingu už aplinkos apsaugos klausimus. Panevėžio vyskupu ordinaru tapo 2016 m. gegužės 20 d. Darbą mūsų mieste bendruomenė įvertino. Jo kandidatūrą pateikusi panevėžietė pasiūlė vyskupą pagerbti „už gerus darbus, pamokslus, kurie virpina širdis, kelia parkritusius stotis, padeda vėl pamatyti gyvenimo šviesą ir viltį, dėmesį ir rūpestį“.

Plaukikas DANAS RAPŠYS – už miestui ir Lietuvai dovanotą medalių lietų
2019-ieji žiniasklaidos „Super Danu“ pakrikštytam sportininkui buvo ypač sėkmingi – iškovoti net 35 įvairios prabos medaliai. Pateikiame svarbiausius laimėjimus. Pirmą kartą surengtose FINA pasaulio plaukimo čempionų serijos varžybose dalyvavęs panevėžietis pelnė 3 aukso ir 2 sidabro medalius. Pasaulio čempionate Pietų Korėjoje 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje buvo ketvirtas – tai aukščiausia vieta tarp šalies plaukikų. D. Rapšys puikiai užbaigė ir FINA pasaulio taurės sezoną. Bendrojoje vyrų įskaitoje iškovojo II vietą, 5 kartus gerino varžybų rekordus, triskart pasiekė naują šalies rekordą ir laimėjo 14 aukso, 4 sidabro medalius. Europos čempionate Glazge nugalėjo 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi. D. Rapšys tampo pirmuoju Lietuvos vyru, kuris tame pačiame Europos čempionate iškovojo 2 aukso medalius trumpame baseine. Panevėžietis jau užsitikrinęs dalyvavimą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Fotomenininkė IRENA GIEDRAITIENĖ – už ilgametį Panevėžio miesto vardo garsinimą, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą
I. Giedraitienės fotografijos kelias tęsiasi beveik 65 metus. Kone 55-erius dalyvauja įvairiose parodose. Jos kūryba – svarus indėlis ne tik į Panevėžio, bet ir visos Lietuvos fotografijos meno tradiciją. I. Giedraitienė „lietuvišką humanistinės fotografijos panoramą papildo ypač nuoširdžiu, poetišku žvilgsniu į šviesiąją gyvenimo ir žmogiškųjų santykių pusę“ (VDU doc. dr. T. Pabedinskas). Pelnė ne vieną apdovanojimą, iš jų ryškiausias – 1975 m laimėtas „Pasaulio spaudos fotografijos“ (World Press Photo) apdovanojimas „Aukso akis“ už fotografiją „Vestuvių vakarą“. Tai atsidavusi savo profesijai ir pašaukimui menininkė, kuri ir šiandien nenusileidžia jaunajai kartai kasmet praturtindama savo kūrybinį kraitį naujomis nuotraukomis, per fotografiją analizuodama žmogų, visuomenės ir kultūros problemas.

UAB „Harju Elekter“ vadovas TOMAS PRŪSAS – už Panevėžyje atidarytą gamyklą ir sukurtas naujas darbo vietas
UAB „Rifas“ (dabar – „Harju Elekter“) pradėjo dirbti 2014 m. 2017 m. tapo generaliniu direktoriumi. Kadangi sėkminga darbo pradžia davė rezultatų, 2018 m. pradėta įmonės plėtra – 3500 kv. m gamybos pastatų plotas išaugo iki 9082 kv. m. 2019 m. darbuotojų padaugėjo nuo 140 iki 250. Šiuo metu planuojamas dar vienas plėtros etapas. Iki 2020 m. gruodžio gamybos ploto turėtų padvigubėti. Į statybas numatyta investuoti dar 6,5 mln. Eur, sukurti ne mažiau kaip 100 naujų darbo vietų. „T. Prūsas – pozityvus vadovas, rūpinasi komfortabiliomis kolektyvo darbo sąlygomis ir finansine gerove, todėl norinčių dirbti įmonėje netrūksta“, - teigia verslininko kandidatūrą pateikę Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Gydytojas radiologas ANDRIUS PRANCULIS – už sąžiningą, garbingą, pasiaukojančią veiklą, dalykinę kompetenciją, užtarnautą kolegų, pacientų pagarbą ir pasitikėjimą
A. Pranculis Panevėžio ligoninės Radiologijos skyriuje dirba nuo 2002 m., nuo 2007 m. – Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas. Domisi medicinos naujovėmis, jas taiko darbe, savo patirtimi dalijasi su bendradarbiais. Medicinos mokslų daktaras. Pirmasis Lietuvoje, Baltijos šalyse atliko inovatyvias operacijas gydant kraujagyslių ligas, šalinant funkcinius sutrikimus.

Kviečiame į iškilmingą Metų panevėžiečių apdovanojimo šventę. Pasveikinkime ir pagerbkime tuos, kas mūsų miestą daro geresnį, patrauklesnį, gyventi. Tuos, kas yra ne tik Panevėžio, bet ir visos šalies garbės ženklas.
Nemokamas šventinis renginys vyks renginių salėje. Koncertuos operos primadona Nomeda Kazlaus ir Muzikinio teatro orkestras.
Komunikacijos skyrius











.gif)




.png)
.jpg)





















.jpg)

.jpg)
.png)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

.png)


.png)
