Inovacijų savaitė kviečia pažinti išmaniuosius miestus

Įkvepiančios paskaitos, pokalbiai apie išmaniuosius miestus, išmaniąsias kultūros ir sporto srities technologijas, robotikos užsiėmimai, apskritojo stalo diskusijos ir kiti inovacijų svarbą nagrinėjantys renginiai – spalio 9–13 d. vyksiančios Inovacijų savaitės dalis. Šiemet 7 miestuose vyksiantis projektas suburs Lietuvos verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis mintimis apie išmaniąją ateitį. Nemokami Inovacijų savaitės renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje.
Vienas savaitės akcentų – konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“, kurioje pranešimus skaitys inovatorius, KTU Tarybos narys dr. Dalius Misiūnas, verslininkas, investuoojas Ilja Laursas, renginių organizavimo agentūros „Pirmoji kava“ kūrybos vadovas Jogaila Morkūnas, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, MITA direktorius Kęstutis Šetkus, agentūrų „New!”, „SuperYou”, „Godspeed” įkūrėjas ir partneris Tomas Ramanauskas ir kt.
„Šiandien daugeliui žmonių išmanieji miestai siejasi su ateitimi ar net moksline fantastika, tačiau nemažai jau dabar miestuose diegiamų sprendimų – elektromobilių stotelės ar energiją taupantis apšvietimas – yra būtent išmaniojo miesto elementai. Jau netrukus bet kuris modernus, aplinką tausojantis ir patogus gyventi miestas neišvengiamai bus ir išmanusis“, – sako pranešimą apie miestui naudingas inovatyvias idėjas skaitysiantis dr. D. Misiūnas.
Pranešimą apie išmaniąsias technologijas ir sveiką miestą skaitysianti V. Musvydaitė sako, kad inovacijų svarba išties didžiulė: jos gali paskatinti kasdien daugiau judėti, sudominti niekada nebandyta sporto šaka, pasufleruoti, kaip sportą padaryti įdomesnį, ar atskleisti, kaip taisyklingai atlikti pratimus.
„Technologijas mes galime sėkmingai naudoti sveikatingumui. Pastebiu, kad išmaniosios technologijos, pavyzdžiui, žingsnius skaičiuojanti programėlė, skatina žmones daugiau judėti. Tai itin svarbu, nes daugiau judantis žmogus ilgiau būna gamtoje, mažiau serga. Tai patvirtino ir mūsų atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo vienos įmonės darbuotojai. Daugeliui sakau, kad tapti milijonieriais visai paprasta – tereikia kasdien nueiti po 10 tūkstančių žingsnių ir po 3,5 mėnesio jau turėsi milijoną“, – šypsosi didžiausiu turtu sveikatą laikanti V. Musvydaitė.
Konferencija Panevėžyje, Mokslo ir technologijų parke, vyks spalio 10 d. 9-13 val. Programa skelbiama www.inovacijusavaite.lt.
Inovacijų savaitę organizuoja Ūkio ministerija kartu su MITA.
Parengė Komunikacijos skyrius



